INFORMACJE O FIRMIE WYKAZY KANAŁÓW INFORMACJE REGULAMIN BLOG EXTREMESAT SKLEP EXTREMESAT KONTAKT
   
 
WARTO WIEDZIEĆ
 
WAŻNE ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM
 
  INSTALACJA SYSTEMU MULTIROOM - JAK ZAINSTALOWAĆ TELEWIZYJNY MULTIROOM ?

Zamówiony u nas system multiroom otrzymasz w postaci przesyłki kurierskiej zawierającej wszystkie elementy niezbędne do jego zainstalowania w Twoim domu.Taki zestaw sprzętowy dostarczamy wraz z instrukcją montażu wszystkich elementów w jedną całość. Oferujemy również
możliwość nabycia kompleksowej usługi instalacji.

Zamówienie usługi
wykonania kompleksowej instalacji systemu antenowego multiroom możliwe jest wyłącznie dla Klientów z rejonu, który jest obsługiwany przez firmę EXTREME-SAT.INFO: >>zobacz obsługiwany rejon<<

W tych rejonach kraju,gdzie nasze usługi nie są niestety bezpośrednio dostępne możesz skorzystać z pomocy  Twojego lokalnego instalatora anten.
Zainstalowanie systemu multiroom sprowadza się do wykonania prawidłowej instalacji antenowej czyli takiej, która jest zgodna z wymogami dla odbioru i transmisji sygnału telewizji cyfrowej : satelitarnej DVB-S/S2 oraz naziemnej DVB-T/T2. Oferowane przez nas zestawy systemowe multiroom składają się wyłącznie ze sprzętu,który spełnia rygorystyczne normy jakościowe i dzięki temu zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę zbiorczej instalacji RTVSAT.
Wszystkie oferowane przez nas urządzenia odbiorcze są legalnego pochodzenia oraz objęte są gwarancjami ich producentów. Gwarancja ta wynosi od minimum 12 do nawet 36 m-cy w zależności od zapisu z karty gwarancyjnej.

 
JAK ZAINSTALOWAĆ CYFROWY SYSTEM MULTIROOM ?

Jeśli zastanawiasz się nad samodzielnym wykonaniem instalacji antenowej czyli złożeniem wszystkich otrzymanych od nas elementów systemu multiroom w jedną całość to chcielbyśmy uprzejmie poinformować,że taka możliwość istnieje jednakże ze względu na stopień komplikacji oraz konieczność precyzyjnego ustawienia anten a także dokonania prawidłowej konfiguracji posczególnych urządzeń wchodzących w skład systemu zalecamy skorzystać
z usług profesjonalnego instalatora anten dysponującego odpowiednim sprzętem pomiarowym i doświadczeniem.
ZESTAW MULTIROOM - SYSTEM MULTIROOM DLA DOMU Każdy z oferowanych przez nas systemów multiroom składa się z selektywnie wybranych urządzeń, jakie stosujemy w realizowanych przez nas profesjonalnych instalacjach antenowych RTV-SAT. Każdy system jaki proponujemy, został zaprojektowany zgodnie z normami dla instalacji antenowych SAT i DVB-T oraz dostarczany jest wraz z instrukcją instalacji poszczególnych części zestawu.Najważniejszą z punktu widzenia prawidłowego działania instalacji multiroom kwestią jest stosowanie się do wytycznych obecnych w naszej instrukcji instalacji.

Bardzo istotną cechą każdej instalacji antenowej jest struktura okablowania oraz rodzaj (i jakość!) przewodów antenowych. Bardzo często złej jakości kable o dużej tłumienności omowej utrudniają odbiór sygnału lub (przy zastosowaniu dłuższych odcinków takiego przewodu) wręcz uniemożliwiają prawidłowy odbiór sygnału telewizji.
W przypadku budowy zbiorczej instalacji antenowej zalecana jest struktura gwiezdzista i stosowanie połączeń równoległych (nie szeregowych!). W takim układzie okablowania od każdego gniazda antenowego prowadzony jest odrębny przewód antenowy prowadzący do centralnego elementu instalacji antenowej (zródła sygnału).

Jedynym wyjątkiem od tej zasady dopuszczającym stosowanie połączeń szeregowych (gniazdko-gniazdko) jest
sygnał telewizji naziemnej. Pamiętać jednak nalezy, że każdy element obecny w linii pomiędzy zródłem sygnału (anteną odbiorczą) a odbiornikiem tego sygnału (np. telewizorem lub dekoderem) ma wpływ na jakość odbioru sygnału. Dlatego nie zaleca się stosowania połączeń szeregowych we współczesnych instalacjach antenowych.
Połączenia szeregowe były stosowane w przestarzałych instalacjach AZART budowanych w latach 1960-1990.
Obecnie te zabytkowe konstrukcje postkomunistyczne wymagają remontów a często wymiany okablowania.


KIEDY NALEŻY ZAINSTALOWAĆ SYSTEM MULTIROOM ?

O wykonaniu instalacji antenowej powinno się myśleć już na etapie prac wykończeniowych w nowym budynku, najlepiej instalację taką wykonywać równolegle do instalacji elektrycznej. Pierwszym etapem dla budowy instalacji RTV-SAT powinno być zaplanowanie ile punktów odbiorczych będzie w danym budynku. Po ustaleniu liczby telewizorów,których obecność przewidujemy w domu oraz ustaleniu lokalizacji tych telewizorów w budynku
należy prawidłowo zaplanować i zaprojektować trasę prowadzenia przewodów antenowych,którymi sygnał telewizji cyfrowej dotrze do planowanych punktów odbiorczych czyli miejsc gdzie w przyszłości będą gniazdka antenowe.


Ustalenie trasy przebiegu okablowania antenowego oraz dobranie odpwowiedniej jakości przewodu antenowego ma ogromne znaczenie dla jakości przyszłej instalacji antenowej a w konsekwencji będzie decydować o jakości sygnału na podłączonych telewizorach. Nawet najlepszy i najdroższy telewizor lub dekoder nie będzie działać prawidłowo jeżeli w  Twojej instalacji położone będą tanie marketowe kable antenowe produkcji chińskiej,których jedyną zaletą jest niska cena i na tym lista ich zalet się w zupełności kończy. Dobry kable antenowy powinien mieć co najmniej podwójne ekranowanie, miedziany przewodnik o minimalnej grubości żyły głównej 1,13mm. Dobry kabel antenowy powinen spełniać wymogi jakościowe określane w tabelach norm dla przewodów typu RG6.

Jakość przewodnika i stopień tlumienności a także klasa izolacji dielektryka w przewodzie mają fundamentalne znaczenie dla sprawności działania instalacji antenowej. Na etapie planowania instalacji powinno zostać ustalone umiejscowienie oraz rodzaj anten odbiorczych. Jakość i dopasowanie anteny do lokalnych warunków takich jak np. dystans do nadajnika i stopień narażenia na wpływ czynników atmosferycznych ma wpływ na to jakie programy będą odbierane i czy ten odbiór będzie mógł przebiegać bezproblemowo. Kolejnym etapem realizacji instalacji antenowej jest montaż anten i innych elementów aktywnych. Montaż anten powinien być wykonany przed zamknięciem dostępu do przewodów i dachu/komina gdyż pozwoli to na diagnozę i ewentualną szybką naprawę ewentualnych usterek jakie mogły zostać popełnione przy planowaniu lub układaniu przewodów antenowych.
NAJCZĘSTSZE PYTANIA - ZOBACZ

CZY POTRZEBNY JEST DEKODER ?
JAKIE PROGRAMY SĄ DOSTĘPNE ?
JAK ZAINSTALOWAĆ MULTIROOM?
JAKI TELEWIZOR DO MULTIROOM?
ILE TELEWIZORÓW PODŁĄCZĘ ?
ILE KOSZTUJE MULTIROOM ?
JAK ZAMÓWIĆ MULTIROOM ?
JAKI REGION OBSŁUGUJECIE ?

RODZAJE INSTALACJI MULTIROOM

MULTIROOM STANDARD
MULTIROOM EXPLORER
MULTIROOM MICRO (4TV)
MULTIROOM MINI (2TV)
 
ZOBACZ TAKŻE

CZYM RÓŻNI SIĘ WASZ MULTIROOM, OD TEGO, KTÓRY OFERUJĄ PLATFORMY CYFROWE?

POZNAJ SATELITY I  DVB-T

ASTRA 19.2E - NAJPOPULARNIEJSZY SATELITA W EUROPIE
HOTBIRD 13E - SATELITA NAJPOPULARNIEJSZY W POLSCE
DVB-T NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA
INNE SATELITY, KTÓRYCH SYGNAŁ DOSTĘPNY JEST W POLSCE

Programy darmowej TV cyfrowej

FILMY
BAJKI
MUZYKA
INFORMACJE
ROZRYWKA
SPORT
DOKUMENT
LIFESTYLE
HDTV
POLSKIE

PROGRAMY Z MULTIROOM
INSTALACJA SYSTEMU
JAK ZAMÓWIĆ ?


o firmie       regulamin zakupów        polityka prywatności        kontakt       jak zamówić instalację antenową lub zlecić usługę serwisową?