Oferta O firmie Regulamin Kontakt Promocje Dostawa i Wysyłka Nawigator Serwisu

BEZPŁATNA NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA DVB-T - TELEWIZJA CYFROWA DOSTĘPNA Z ANTEN TELEWIZYJNYCH

 PROGRAMY DARMOWEJ TELEWIZJI
 
 INSTALACJA TELEWIZJI CYFROWEJ
 
 INSTALACJA DEKODERA CYFROWEGO
 
 BEZPŁATNA TELEWIZJA CYFROWA
 
 DARMOWE KANAŁY SATELITARNE
 
 DARMOWE KANAŁY NAZIEMNE
 
 CYFROWE DEKODERY UNIWERSALNEPobierz wykaz kilkuset kanałów darmowej
telewizji cyfrowejzobacz cyfrowe
dekodery uniwersalne
(satelitarno-naziemne)telewizja cyfrowa
W CAŁYM DOMU
(MULTIROOM)

Cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T) oferuje kanały, których odbieranie nie wymaga korzystania z żadnej platformy satelitarnej
lub kablówki.Programy naziemnej telewizji transmitowane są w ramach tzw.(MUX) czyli pakietach programów cyfrowych, które są nadawane za pośredncitwem sieci licznych lokalnych nadajników telewizyjnych zlokalizowanych na obszarze Polski. Odbiór sygnału telewizji naziemnej (DVB-T) wymaga zastosowania anteny telewizyjnej RTV (anteny "zwykłej" czyli nie anteny satelitarnej).

DARMOWE KANAŁY NAZIEMNE DVB-T
DVB-T czyli naziemna telewizja cyfrowa zapewnia bezpłatny dostęp do najpopularniejszych kanałów ogólnopolskich, które emitowane są w formie niekodowanej (FTA - Free To Air) drogą naziemną (czyli z wykorzystaniem loklanych nadajników telewizyjnych w Polsce). Poszczególne programy wchodzące w skład oferty bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T są zgrupowane w multipleksach MUX

Multipleks (MUX) to grupa/zestaw programów nadawanych na tej samej,wspólnej częstotiwości czyli na tzw. "kanale" w czasach już nie istniejącej telewizji analogowej na jednym kanale nadawano dołownie jeden program telewizyjny natomiast w emisji cyfrowej (DVB-T) jeden kanał oferuje wystarczająco dużo miejsca aby nadawane było w jego ramach kilka różnych programów telewizyjnych(MUX)

Nazwa multipleksu pasmo emisji programy nadawane w ramach danego multipleksu naziemnego DVB-T
MUX I UHF TTV, ATM ROZRYWKA, TV TRWAM, ESKA TV, FOKUS TV,
STOPKLATKA, POLO TV
MUX II UHF POLSAT, TVN , TVN 7, PULS, PULS 2,
TV4, TV6, SUPER POLSAT
MUX III UHF
TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP INFO HD, TVP KULTURA,
TVP HISTORIA, TVP REGIONALNA,
TVP ROZRYWKA  
MUX VIII VHF NOWA TV, METRO TV,
ZOOM TV, WP1 TV

Zasięg sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T ogranicza się do obszaru Polski a sygnału teleiwzji naziemnej nie odbiera antena satelitarna.Warto wiedzieć, że oferta programowa bezpłatnej telewizji cyfrowej obejmuje nie tylko kanały naziemne ale też satelitarne.
Bezpłatna cyfrowa telewizja satelitarna umożliwia odbiór kilkuset kanałów telewizyjnych i setki kanałów radiowych. Wśród programów satelitarnych darmowej telewizji cyfrowej obecne są także liczne kanały polskie i polskojęzyczne. Zasięg satelitarnej telewizji obejmuje obszar całej Europy. Odbieranie programów bezpłatnej cyfrowej telewizji satelitarnej nie zmusza do kupowania płatnych platform.


DARMOWE KANAŁY SATELITARNE

INSTALACJA DARMOWEJ TELEWIZJI CYFROWEJ


Instalacja darmowej telewizji cyfrowej to tylko jednorazowy wydatek (zakup i instalacja sprzętu) nie ma żadnych dalszych zobowiązań i żadnych wielomiesięcznych umów
Przejście na odbiór darmowej telewizji cyfrowej umożliwia uwolnienie się od opłacania comiesięcznego abonamentu płatnej telewizji kablowej lub platformy cyfrowej.
Aby móc oglądać programy telewizji cyfrowej i słuchać kanałów cyfrowego radia wcale nie musisz kupować jakiegoś nowego drogiego "cyfrowego telewizora".W praktyce oznacza to, że wystarczy do posiadanego już obecnie telewizora dokupić tylko cyfrowy dekoder uniwersalny, który umożliwi odbieranie nie tylko kanałów naziemnych lecz także programów satelitarnych. Zakupienie dekodera uniwersalnego nie wymaga zawierania umowy o abonament i nie zmusza do wybierania żadnej telewizji płatnej.
Każdy dekoder uniwersalny to urządzenie, które umożliwia bezpłatny odbiór znacznie większej liczby programów telewizji cyfrowej niż nowy jakikolwiek "cyfrowy telewizor".

Cyfrowy dekoder uniwersalny umożliwia zarówno odbieranie kanałów telewizji naziemnej DVB-T jak i cyfrowych programów satelitarnych. Wszystkie programy odbiera jeden i ten sam dekoder co oznacza, że wystarczy tylko jeden pilot zdalnego sterowania. Kanały satelitarne i naziemne DVB-T dostępne są razem na jednej liście kanałów! Dekoder uniwersalny można podłączyć do dowolnego telewizora.

Dekoder uniwersalny wyposażony jest w przyłącze anteny satelitarnej oraz klasycznej-naziemnej czyli anteny telewizyjnej RTV.  Widoczne obok zdjęcie przedstawia właśnie przyłącza dla podłączenia anten satelitarnej i naziemnej.

Podłączenie sygnału naziemnej telewizji cyfrowej nie wymaga rezygnacji
z odbioru programów cyfrowej telewizji satelitarnej! Dekoder uniwersalny może także nagrywać programy (zarówno satelitarne jak i naziemne) w jakości HD.
Kanały satelitarne i naziemne można dowolnie układać na wspólnej liście stacji

Dekodery uniwersalne (satelitarno-naziemne) dostępne są na własność czyli bez umowy i abonamentu jakiejkolwiek platformy satelitarnej lub kablówki.Odbieranie programów darmowej telewizji satelitarnej oraz naziemnej nie wymaga posiadania żadnej karty abonenckiej-bez żadnej telewizji płatnej!


ODBIÓR SYGNAŁU TELEWIZJI NAZIEMNEJ DVB-T


Możliwość odbierania programów bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T wymaga zainstalowania/używania anteny telewizyjnej (nie satelitarnej tylko "drucianej").
Oferta programowa naziemnej telewizji cyfrowej obejmuje obecnie (2017) już 27 kanałów ogólnopolskich, których odbiór wymaga zastosowania odpowiedniej anteny.
Rodzaj anteny telewizyjnej uwarunkowany jest od czynników takich jak zasięg sygnału z loklanego nadajnika. Antenę rtv dobiera się względem mocy dostępnego sygnału
Warto wiedzieć, że m
ożliwość odbioru telewizji naziemnej uwarunkowana jest od zasięgu sygnału z lokalnego nadajnika DVB-T.Telewizja taka (czyli polska cyfrowa telewizja naziemna DVB-T) obejmuje swym zasięgiem tylko obszar Polski (nie wykracza poza granice kraju).Telewizja satelitarna obejmuje zasięgiem obszar całej Europy.

W różnych rejonach Polski stosowane są różne rodzaje anten odbiorczych. W niektórych lokalizacjach możliwe jest oglądanie kanałów naziemnych z anten pokojowych lecz w większości przypadków używa się anten typowych
kierunkowych / zewnętrznych widocznych na ilustracji.

W zależności od lokalizacji miejsca instalacji (zasięgu sygnału) antena telewizyjna to koszt od kilkudziesięciu złotych brutto do nawet kilkuset złotych (np. w górach).

Antenę RTV zawsze dobiera się do uwarunkowań jakie występują w danym miejscu instalacji (zasięg sygnału).

Aby móc odbierać programy naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T konieczne jest posiadanie / zainstalowanie anteny telewizyjnej. Sygnał naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nie jest odbieralny za pośrednictwem anten satelitarnych! To zupełnie inne częstotliwości! Istnieje wiele rodzajów anten naziemnych a wybór odpowiedniej do Twoich potrzeb zależy min. od mocy sygnału z nadajnika a także odległości jaka dzieli miejsce instalacji anteny odbiorczej od nadajnika telewizyjnego. Warto wiedzieć, że poszczególne multipleksy naziemne są bardzo często nadawane z różną mocą sygnału co może utrudniać nieco dobranie odpowiedniej anteny telewizyjnej.
Programy bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nadawane są za pośrednictwem sieci lokalnych nadajników. Kanały są zgrupowane w tzw. multipleksach, które często mają zróżnicowaną moc sygnału - antenę telewizyjną dobiera się zawsze do indywidualnych uwarunkowań odbiorczych np. ukształtowania terenu, zasięgu.

Warto wiedzieć, że każdy multipleks (MUX) nadawany jest na innej częstotliwości (tzw. kanale) a moc emisji sygnałów poszczególnych multipleksów jest zróżnicowana. Oznacza to, że jeśli odbierasz tylko jeden multipleks lub zauważyłeś, że nie odbierasz kanałów jakie są dostępne w którymś multipleksie to przyczyną tej sytuacji jest
brak odbioru sygnału danej częstotliwości i należy naprawić posiadaną instalację antenową lub zainstalować nową (dobraną do lokalnego zasięgu sygnału) antenę RTV.


Kanały obecne w ofercie bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) są ogólnodostępne czyli niekodowane (FTA) co oznacza, że do ich odbierania nie potrzebujesz żadnej karty abonenckiej jakiejkolwiek kablówki czy platformy cyfrowej. Zasięg sygnału polskiej naziemnej telewizji cyfrowej ogranicza się do obszaru Polski!
Jeśli mieszkasz poza granicami Polski lub miejscu gdzie nie ma zasięgu sygnału naziemnego (np. w górach) zawsze pozostaje Ci jeszcze cyfrowa telewizja satelitarna.
Odbieranie programów bezplatnej cyfrowej  telewizji satelitarnej możliwe jest praktycznie wzawsze wszędzie tam,gdzie możliwe jest zainstalowanie anteny satelitarnejKliknij TUTAJ i pobierz wykaz programów bezpłatnej (czyli niekodowanej) telewizji cyfrowej - wykaz kanałów satelitarnych i naziemnych FTA